Mano jogos istorija - Julita Jakubauskaitė

Mano jogos istorija - Julita Jakubauskaitė

Šiltas ir jaukus pokalbis su jogos mokytoja Julita, kurios jogos kelionė prasidėjo dar vaikystėje ir trunka jau šešiolika metų. Nuoširdžiai ir atvirai apie niekad nepabostančią jogos praktiką, dienos ritualus bei jogiškus gyvenimo principus.

Kaip joga atsirado tavo gyvenime ir kada tai nutiko?

Joga mano gyvenime atsirado kai man buvo 8 metai. Mama atrado, kad vyksta vaikų jogos užsiėmimai ir pasiūlė pamėginti kaip fizinės veiklos formą, taip pat kaip pagalbą migreniniams galvos skausmams (kurie visiškai praėjo po maždaug metų praktikos).

Kokia buvo tavo pirmoji pažintis su joga?

Tai ir nuėjau į parodomąją pamoką pasižiūrėti kas ta joga. Patiko iškart, pradėjau praktikuoti ir štai mes jau 16 metų kartu :)


Kaip atrodo tavo įprasta diena? Ar turi kokį ypatingą savo dienos ritualą? Jei taip, koks jis?

Dažniausiai mano dienos prasideda labai anksti 5:30-6:00 val. Keliauju vesti jogos pamokas, o dienomis kai jų nėra, taip pat nuo ankstyvo ryto kepu sourdough duoną :) Po rytinių užsiėmimų mėgaujuosi pusryčių ritualu, po jų dažniausiai prisėdu porai valandų prie kompiuterinių darbų, pamokų ar renginių planų. Kadangi vakarai užimti užsiėmimų vedimu, dalį dienos skiriu poilsiui, kūrybai, knygų skaitymui ar asmeninei praktikai, kasdien vis kitaip. Na, o vakare vėl keliauju vesti jogos pamokų.

Manau, kad meditacija yra nuostabus įrankis pažinti kaip veikia mūsų protas, išmokti jį valdyti prasmingai bei geriau pažinti save.


O kalbant apie dienos ritualą - tikriausiai tai būtų rytinė kava :) Kad ir kaip anksti prasidėtų treniruotės, atsikeliu tokiu metu, kad dar spėčiau neskubant pasimėgauti puodeliu kavos.

Ar turi savo gyvenimo šūkį?

"This too shall pass" (liet. “Ir tai praeis”). Nuolat ieškau balanso ir stengiuosi neprisirišti nei prie gerų, nei prie blogų situacijų.

Kiek tau pačiai yra svarbi meditacija ar dažnai ją praktikuoji?

Manau, kad meditacija yra nuostabus įrankis pažinti kaip veikia mūsų protas, išmokti jį valdyti prasmingai bei geriau pažinti save. Medituoti stengiuosi reguliariai, tačiau tai ne visada pavyksta. Svarbiausiai nuo to neatitrūkti, vis sugrįžti.

Geras jogos mokytojas - tai tinkamas jogos mokytojas būtent tam mokiniui, tuo jo gyvenimo metu, pagal jo poreikius.

Kaip trumpai jogą apibūdintum žmogui, kuris nėra jos bandęs?

Pats žodis “joga” reiškia sąjungą. Tai gali būti sąjunga tarp kūno ir proto, tarp judesio ir kvėpavimo ir t.t. Joga - tai įrankis padedantis atrasti šią visumą ir balansą. Joga apima tiek judesį, tiek kvėpavimą, tiek meditaciją, tiek bendrai sąmoningumą.

Nuo ko rekomenduotum pradėti žmogui, norinčiam praktikuoti jogą?

Nors joga apima daugybę dalykų, visad daugumai rekomenduoju pradėti nuo fizinės praktikos - jogos pratimų. Kasdienybėje dauguma žmonių didžiąją (jei ne visą) dalį laiko praleidžia gyvendami savo galvoje, apie kūną net nesusimąstydami. Vienas geriausių būdų plėsti sąmoningumą - tai pradėti jausti ir rūpintis kūnu, tiek dėl geros savijautos, tiek dėl kūno paruošimo kitoms praktikoms kaip kvėpavimas ar meditacija, kurioms reikalinga išsėdėti ilgesnį laiką statiškai.

Kas, tavo nuomone, yra geras jogos mokytojas?

Geras jogos mokytojas - tai tinkamas jogos mokytojas būtent tam mokiniui, tuo jo gyvenimo metu, pagal jo poreikius. Net ir tokios pat jogos rūšies mokytojai ves pamokas skirtingai ir koncentruos dėmesį į skirtingus dalykus. Visgi jogos mokytojui svarbu būti dėmesingu, palaikančiu, draugišku, sugebančiu sukoncentruoti bei išlaikyti mokinių dėmesį. Taip pat manau, kad kiekvienas mokytojas turėtų turėti savo asmeninę praktiką (nebūtinai fizinę) bei nuolat būti mokiniu, domėtis.


Ar turi savo mėgstamą jogos mokytoją, guru? Jei taip, kas jis?

O mokytojų paieškos būna užtrunka :) Pagaliau galiu sakyti atradusi savo mokytojus. Tai Simon Park ir Noelle Connolly. Vieni nuostaiausių Vinyasa jogos mokytojų, kuriuos teko sutikti. Labai džiaugiuosi galimybe jau antrą vasarą pas juos keliauti į jogos mokytojų mokymus Prancūzijos Alpėse.

Ar galėtum rekomenduoti gerą jogos knygą ar interneto puslapį?

Pirmiausia norėčiau paminėti, kad geriau už bet kokią knygą yra praktika ant jogos kilimėlio ir aišku dar geriau pamokoje su mokytoju. Joga visgi yra praktika, teoriškai galime ją tik papildyti. Tam knyga, kurią labiausiai rekomenduočiau - T.K.V. Desikachar “The Heart of Yoga: Developing a Personal Practice”.

Kur žmonės gali užsukti praktikuoti jogą su tavimi?

Reguliarias pamokas vedu savo jogos studijoje Yoga Mode Studio (Birželio 23-iosios g. 27a, Kaunas), čia mane rasite kiekvieną dieną :) Porą kartų per savaitę užsiėmimus vedu projekte Judėk Sveikai. Taip pat dažnai organizuoju įvairius workshop’us ir mokymus (kartais ir ne tik Kaune) savaitgaliais. Visą informaciją apie mano vedamus renginius rasite facebook’e ir instagram’e “Julita Joga” puslapyje :)