Mano jogos istorija - Greta Zapolskytė

Mano jogos istorija - Greta Zapolskytė

Šiltas ir jaukus pašnekesys su jogos mokytoja, Reiki meistre bei freelance rašytoja Greta. Ši jauna jogos mokytoja labai stipriai įsimylėjusi Indiją, kristalus, astrologiją ir rašymą. Nuoširdžiai ir atvirai dalinasi savo jogos istorija, atskleidžia dienos ritualus bei jogiškus gyvenimo principus.

Kaip joga atsirado tavo gyvenime ir kada tai nutiko?

Tvirtus pagrindus joga padėjo prieš keturis metus. Teko du mėnesius apsistoti Balio saloje, būtent ten iš naujo įsimylėjau jogą. Grįžusi į Londoną tęsiau savo praktiką, radau nuostabių mokytojų ir visapusiškai pasinėriau į jogos mokymus: ant ir už kilimėlio. Vėliau sekė pirmoji kelionė į Indiją, jogos mokytojų kursai ir daug daug žinių.

Kokia buvo tavo pirmoji pažintis su joga?

Pažintis su joga prasidėjo pirmame studijų kurse. Taip jau fantastiškai nutiko, jog Vytauto Didžiojo Universitetas turėjo nemokamass jogos pamokas. Pamenu klasės vykdavo labai toli nuo mano namų, bet mane labai traukė. Pirmoji mokytoja buvo puiki, joga mane iš karto užbūrė. Tai buvo prieš gerus aštuonis metus :)


Kaip atrodo tavo įprasta diena? Ar turi kokį ypatingą savo dienos ritualą? Jei taip, koks jis?

Šiandien įprasta diena labai skiriasi nuo to, kas buvo anksčiau. Esu lengvai pabėgusi nuo griežto grafiko. Džiaugiuos, nes turiu galimybę pati sau diktuoti, kaip atrodo mano darbotvarkė. Esu ryto žmogus, todėl keliuosi gan anksti. Dieną pradedu su meditacijos praktika, rašymu. Kiek vėliau - asmeninė jogos praktika. Rytais labai nemėgstu skubėti, tikriausiai todėl iš dalies man patinka keltis anksti. Viską darau iš lėto.

Aš dabar nuolatos juokauju, sakau savo šeimai ir draugams, kad negaliu įsivaizduoti, kaip žmonės geba funkcionuoti be meditacijos


Jei tą dieną turiu jogos pamokas, skiriu laiko pamokos sudarymui / asanų apžvelgimui. Taip pat dirbu freelance rašytoja, todėl neretai turiu paimti vieną kitą interviu, parašyti straipsnius įvairiomis tematikomis.

Kuomet dirbi sau, įprasta diena praranda labai tvirtus rėmus. Galiu pradėti nuo ankstyvos dienos ir baigti vėlai vakare arba pirmadienį nuspręsti turėti day off ir visus darbus nukelti į kitas dienas. Tai vadinu ir pliusu ir minusu :)

Ar turi savo gyvenimo šūkį?

“I am love- I have the whole universe inside me” - nežinau ar tai šūkis, bet tai mintis, su kuria nuolatos keliauju. Ją Indijoje pasakė labai mylimas mokytojas, man ypač sudėtingu laiku. Labai ją branginu ir stengiuosi sau nuolat priminti.

Kiek tau pačiai yra svarbi meditacija ar dažnai ją praktikuoji?

Aš dabar nuolatos juokauju, sakau savo šeimai ir draugams, kad negaliu įsivaizduoti, kaip žmonės geba funkcionuoti be meditacijos. Man tai prilygsta dantų higienai. Meditacijos pagalba valau savo protą, jį nuraminu.

Siūlyčiau nebijoti pabandyti skirtingų jogos rūšių (vinyasa, hatha, ashtanga, yin) ir atrasti save kiekvienoje praktikoje, iš lėto atsirinkti, kas labiau prie širdies


Medituoju kasdien. Tai nereiškia, kad kiekvieną dieną meditacijoje būnu valandą ir daugiau, tačiau bent 10-15 min visada stengiuosi skirti. Ši praktika man yra labai svarbi, ji mane ramina, leidžia iš šalies pažvelgti į savo ego, moko kaip jį nuslopinti. Būdama meditacijoje sulaukiu daug svarbių intuicijos kuždesių, vedimo iš aukščiau.

Kaip trumpai jogą apibūdintum žmogui, kuris nėra jos bandęs?

Tai praktika, kuri leis labai gerai pažinti save. Visokį save. :)

Nuo ko rekomenduotum pradėti žmogui, norinčiam praktikuoti jogą?

Tikriausiai nuo apsisprendimo. Vėliau nuo priimtino mokytojo paieškos, ilgainiui siūlyčiau nebijoti pabandyti skirtingų jogos rūšių (vinyasa, hatha, ashtanga, yin) ir atrasti save kiekvienoje praktikoje, iš lėto atsirinkti, kas labiau prie širdies.

Kas, tavo nuomone, yra geras jogos mokytojas?

Manau tai visiems labai skirtingai suvokiamas dalykas. Su vienu mokytoju nuo pirmos minutės klasėje gali atrasti ir pajausti labai tyrą ryšį. Su kitu to nebus ir visai nesvarbu, jog mokytojas yra savo srities profesionalas. Aš visada vadovaujuosi energija. Visi mokytojai, su kuriais turėjau galimybę mokytis ir tobulėti turėjo stiprią meilę ir atsidavimą jogai. Ne tik asanų praktikai, bet visoms jogos sūtroms.


Ar turi savo mėgstamą jogos mokytoją, guru? Jei taip, kas jis?

Manau tai visiems labai skirtingai suvokiamas dalykas. Su vienu mokytoju nuo pirmos minutės klasėje gali atrasti ir pajausti labai tyrą ryšį. Su kitu to nebus ir visai nesvarbu, jog mokytojas yra savo srities profesionalas. Aš visada vadovaujuosi energija. Visi mokytojai, su kuriais turėjau galimybę mokytis ir tobulėti turėjo stiprią meilę ir atsidavimą jogai. Ne tik asanų praktikai, bet visoms jogos sūtroms.

Ilgi pokalbiai su meditacijos mokytoju nenutrūko ir man palikus jogos mokytojos kursus. Ir dabar ieškant atsakymų į vieną kitą klausimą galiu greitai atsiremti į šias asmenybes. Žinau ir tikiu pastarųjų įžvalgomis ir sukauptomis žiniomis. Be galo gera turėti tokią stiprią palaikymo komandą. Jaučiu atsakomybę ir didelį norą perteikti visas savo sukauptas žinias, jomis dalintis ir leisti prie viso šio gėrio prisiliesti kuo daugiau žmonių.

Ar galėtum rekomenduoti gerą jogos knygą ar interneto puslapį?

Esu labiau linkusi prie knygų, išskirčiau šias dvi: Paramahansa Jogananda “Autobiography of a Yogi” ir B.K.S. Iyengar “Light on Yoga” (ypač puiki pradedantiems).

Kur žmonės gali užsukti praktikuoti jogą su tavimi?

Šiuo metu Lietuvoje: Gajos namuose Kaune (kur vedu jogą ir Jaunaties / Pilnaties moterų ratus) ir vasaros metu B1 vandenlenčių parke. Visą informaciją apie pamokas galite rasti mano IG puslapyje arba Facebook paskyroje.