Mano jogos istorija - Aušra Kuliešienė

Mano jogos istorija - Aušra Kuliešienė

Nuoširdus ir jaukus pokalbis su Mai Ram jogos mokytoja, sveikatingumo mankštų trenere bei sveiko gyvenimo būdo ambasadore Aušra. Ši pozityvumu švytinti moteris save laiko užkietėjusia vilniete, tačiau dievina ir buvimą gamtoje. Kaip teigia pati Aušra, miesto šurmulys ją įkvepia neužsisėdėti vietoje ir kibti į darbus, bei pildyti savo tikslus ir svajones, kurių ji pati turinti ne vieną, o svajoti nustoti neketinanti.

Kaip joga atsirado tavo gyvenime ir kada tai nutiko?

Su joga susidūriau prieš dešimtmetį, kuomet pirmąkart užsukau į Impuls sporto klube vedamas jogos pamokas. Tai nebuvo Mai Ram joga, todėl man “nepritiko”. Vėliau visai atsitiktinai sudalyvavau savo pirmos mokytojos vedamoje jogos praktikoje, skirtoje jau pažengusiems. Buvo nepaprastai sunku, tačiau mane užkabino. Visgi, tuo metu, galbūt dėl savo jauno amžiaus, į jogą žvelgiau daugiau kaip į sportinius užsiėmimus, o ne kaip į dvasinę praktiką, o ir pačios praktikos nebuvo reguliarios. Vėliau išbandžiau ir kitokių jogos mokyklų, tačiau tai, ką jausdavau po Mai Ram jogos, niekur kitur nepajutau, todėl prispaudus asmeniniams sunkumams vėl grįžau prie šios praktikos. Tuo metu praktikavau nuosekliai ir pajutau, kad tai vienintelis dalykas, kurį darydama, jaučiuosi savimi ir savo vietoje.

Manau, kad geras mokytojas yra tas, kuris gali be žodžių perteikti tą nepaprastą klasikinės jogos žinojimą


Ėmė kirbėti įvairios mintys apie profesijos keitimą, tačiau pirmiausia galvojau tik apie trenerės veiklą. Vėliau išsilaikiusi trenerio licenciją, užsirašiau ir į jogos mokytojų kursus, kurių kantriai laukiau. Su Guru Mai Ram palaiminimu jogos mokytoja tapau 2018 metų rugsėjo 1-ąją, labai simboliškai.

Kokia buvo tavo pirmoji pažintis su joga?

Buvo sunku, buvo karšta ir skaudėjo visą kūną :) bet iškart supratau, kad bėda manyje, o ne jogoje.

Kaip atrodo tavo įprasta diena? Ar turi kokį ypatingą savo dienos ritualą? Jei taip, koks jis?

Kas rytą darbo dienomis keliuosi anksti - dažniausiai apie 5:30 val. Rytais turiu suspėti palįsti po lediniu dušu, susikaupti trumpai meditacijai, susiplakti žaliąjį kokteilį bei pasiruošti rytinėms asmeninėms treniruotėms sporto klube, kurios dažniausiai prasideda nuo 7:00 val. Treniruočių kiekis priklauso tiek nuo pačių klientų poreikių, tiek nuo mano planų. Neretai grįžtu pietauti į namus, nes gyvenu visai šalia sporto klubo ir tai mane nepaprastai džiugina, kadangi galiu pasigaminti tai, ko noriu tuo metu ir maistas visada šviežias. Tokiu būdu atsipūčiu tarp treniruočių ir beveik visada sugrįžtu antram raundui į sporto klubą. Diena pasibaigia mano vedama jogos pamoka bankų darbuotojams (šiuo metu dirbu dviejuose, kurie turi savo sporto sales).

Joga - tai ryšys su pačiu tyriausiu ir tikriausiu Savimi. Tai viso gyvenimo kelias, padedantis pažinti Save


Turiu keletą kasdienių ritualų: rytinis ledinis, kontrastinis dušas, ryto ir vakaro meditacija, žalias ryto kokteilis, su išimtimis kuomet keliauju ar kažkaip pasikeičia dienos planai. Tačiau net savaitgaliais šie ritualai mane lydi dienos eigoje, nors keliuosi šiek tiek vėliau (be jokio žadintuvo).

Ar turi savo gyvenimo šūkį?

Niekas nevyksta be priežasties (vienareikšmiškai). Tikiu jog viskas absoliučiai gyvenime yra paremta karmos dėsniais.

Kiek tau pačiai yra svarbi meditacija ar dažnai ją praktikuoji?

Praktikuoju kasdien. Jogos asanų pratybos veda į meditaciją: asanų tikslas - šalinti iš kūno įtampas, kad meditacijos metu kūnas mums netrukdytų ir galėtume užsiimti meditacinėmis praktikomis, paskirtomis asmeniškai Guru.

Kaip trumpai jogą apibūdintum žmogui, kuris nėra jos bandęs?

Joga - tai ryšys su pačiu tyriausiu ir tikriausiu Savimi. Tai viso gyvenimo kelias, padedantis pažinti Save.

Nuo ko rekomenduotum pradėti žmogui, norinčiam praktikuoti jogą?

Be abejonės, nuo paieškų klasikinės jogos mokyklos, mokytojo pajautimo bei nuoseklių, sistemingų ir reguliarių jogos asanų pratybų su licenzijuoto mokytojo priežiūra.

Kas, tavo nuomone, yra geras jogos mokytojas?

Manau, kad geras mokytojas yra tas, kuris gali be žodžių perteikti tą nepaprastą klasikinės jogos žinojimą. Tas, pas kurį visada gera sugrįžti ir praktikuoti. Tas, kurio ranka visada sušildo kietą kūną, o žodžiai susilieja su tavo paties mintimis. Tas, kuris tardamas “Om”, taria jį iš širdies į širdį.


Ar turi savo mėgstamą jogos mokytoją, guru? Jei taip, kas jis?

Be abejonės, Guru Mai Ram yra nuostabiausia dvasinė mokytoja mano kelionėje. O už jogos atradimą visuomet būsiu dėkinga Mai Ram mokytojai Ritai Perminienei.

Ar galėtum rekomenduoti gerą jogos knygą ar interneto puslapį?

Knyga “Bhagavadgyta. Vakariečio vadovas” bei interneto puslapis Mairamjoga.lt.

Kur žmonės gali užsukti praktikuoti jogą su tavimi?

Šiuo metu (vasarą) jogos praktikas vedu keletos bankų biurų darbuotojams jų patalpose. Taip pat šią vasarą kviesiu ir į atviras jogos pamokas gryname ore. Informaciją apie mano veiklą ir artėjančius renginius galite rasti mano puslapyje YourStory sveikatingumo trenerė Aušra arba grupėje Mai Ram joga su Aušra.